Ostrawa – turniej jakiego tu jeszcze nie było!

/ Adam Romer , źródło: Własne, foto: AFP

Organizatorzy turnieju WTA 500 w Ostrawie nie przestają zaskakiwać. Według listy zgłoszeń, będzie to najlepiej obsadzony turniej w historii Republiki Czeskiej. Z „jednyką” zagra Iga Świątek.

 

W Ostrawie, tuż przy granicy z Polską, odbędzie się turniej, jakiego w Republice Czeskiej jeszcze nie było!

Dziesięć tenisistek z pierwszej dwudziestki światowego rankingu oraz sześć triumfatorek turniejów Wielkiego Szlema. Oto co czeka widzów turnieju AGEL Open Ostrawa 2022. Lista zgłoszeń została oficjalnie zamknięta w środę i nie ma wątpliwości, że tegoroczny turniej będzie najlepiej obsadzonym w historii Czech. Największą gwiazdą turnieju będzie światowa jedynka i dominatorka tegorocznych rozgrywek – Iga Świątek, która właśnie świętuje swój triumf w US Open.
Poza Igą, na widzów czeka również zeszłoroczna zwyciężczyni – Anett Kontaveit. O zwycięstwo walczyć będą też Paula Badosa, Maria Sakkari. złota medalistka olimpijska – Belinda Bencic oraz tegoroczna zwyciężczyni Wimbledonu – Elena Rybakina. Nie wolko też zapominać o calej plejadzie najlepszych czeskich zawodniczek, z Karoliną Pliskovą i Petrą Kvitovą na czele.

Emocje zaczną się już od kwalifikacji turnieju, gdzie ujrzymy aż 10 tenisistek z czołowej 100 rankingu. Zagra w nich między innymi była numer pięć światowego rankingu – Eugenie Bouchard.

Bilety do kupienia na stronie: https://www.ticketportal.cz/event/AGEL-Open-2022
Ceny biletów są w przedziale od 300 do 500 czeskich koron (55 – 95 zł)
W tym roku nie obowiązują żadne anty-covidowe ograniczenia.