Ostrawa. Udany mecz Linette – Polka w drugiej rundzie

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

W pierwszej rundzie turnieju WTA w Ostrawie Magda Linette grała z Francuzką Oceane Dodin. Polka wyszła zwycięsko z tego pojedynku. W drugiej rundzie czekać ją może jednak dużo trudniejsze zadanie.

Kobiecy turniej w Ostrawie organizowany jest po raz drugi. W ubiegłym roku Magda Linette odpadła w nim w pierwszej rundzie po porażce z Sarą Sorribes Tormo. Tym razem Polka, która przebrnęła kwalifikacje, w pierwszym meczu w turnieju głównym mierzyła się z Francuzką Oceane Dodin, która również jest kwalifikantką. Było to drugie starcie tych zawodniczek. Cztery lata temu na trawie w Nottingham w dwóch setach triumfowała Linette.

Początek meczu był dość wyrównany. Spore znaczenie dla jego losów miał trzeci gem, w którym Polka obroniła trzy break pointy. Od tego momentu poznanianka stopniowo zaczęła przejmować inicjatywę na korcie. Od stanu 2:2 nie oddała już rywalce z Francji żadnego gema. Rewelacyjnie serwowała. Linette zapisano w statystykach aż osiem asów i żadnego podwójnego błędu. Potrafiła też zachwycić kibiców widowiskowymi zagraniami, jak to poniżej:

W drugim secie było już trudniej. Dwukrotnie na prowadzenie z przewagą przełamania wychodziła Dodin. Na szczęście nasza reprezentantka potrafiła wyjść z opresji. Po drodze nie musiała nawet bronić piłek setowych, choć Francuzka prowadziła 5:4. Linette mogła wygrać tę partię już 7:5, jednakże wówczas cztery meczbole zawodniczka z Lille obroniła. Na szczęście w tiebreaku od stanu 3:3 punkty zdobywała już tylko Polka, dzięki czemu będzie grać dalej. W drugiej rundzie jej rywalką będzie Rosjanka Weronika Kudermietowa, bądź Kazaszka Jelena Rybakina.