Paire: ATP Cup ważniejszy od Australian Open

/ Anna Niemiec , źródło: www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Benoit Paire po raz drugi w karierze reprezentuje Francję w ATP Cup. Francuz przyznał, że w trakcie australijskiego cyklu to właśnie te rozgrywki traktuje priorytetowo

ATP Cup jest dla mnie ważny, bo gramy tam jako reprezentacja Francji, więc dam z siebie maksimum – wyjaśnił 31-latek w rozmowie z L’Equipe. – Z kolei nie ma znaczenie czy w Australian Open przegram w pierwszej rundzie czy dojdę do ćwierćfinału. To nic nie zmieni, więc to nie jest mój priorytet.

Paire przyznał, że to wsparcie kibiców i kolegów z drużyny jest jego motorem napędowy. – Spójrzcie na zeszłoroczne rezultaty moje i Gaela. Po wznowieniu cyklu ja wygrałem jeden mecz, a on zero. Dla nas to niemożliwe grać na 100% bez publiczności, bez atmosfery. Uwielbiamy grać dla ludzi, pod presją. Brakuje nam tego.

W tegorocznej edycji ATP Cup Francja rywalizuje w Grupie C. W pierwszym meczu 1:2 uległa Włochom. Benoit Paire  przegrał z Fabio Fogninim, a Gael Monfils z Matteo Berrettinim. Punkt dla „trójkolorowych” zdobyli debliści, Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin. Francuzi nie mają już szans na awans do półfinału, ale w piątek zagrają jeszcze z Austrią.