Paire najlepszy przed własną publicznością

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Benoit Paire po raz drugi w sezonie, a trzeci w karierze wygrał zawody głównego cyklu. W finale turnieju w Lyonie pokonał 6:4, 6:3 rozstawionego z ,,czwórką” Felixa Augera-Aliassime’a. Zdobyte punkty pozwolą Francuzowi awansować na 38. miejsce w rankingu ATP.

Tylko dwa punkty dzieliły Benoita Paire’a od porażki w pierwszej rundzie turnieju w Lyonie. Mackenzie McDonald nie zdołał jednak doprowadzić do szczęśliwego dla siebie zakończenia i – jak się dzisiaj okazało – uległ późniejszemu triumfatorowi imprezy. 30-letni Francuz może być bardzo zadowolony ze swojej postawy w ostatnich tygodniach. Po trofeum sięgnął również w Marrakeszu.

W finale Paire pokonał 6:4, 6:3 Felixa Augera-Aliassime’a, który liczył na pierwsze turniejowe zwycięstwo w cyklu ATP World Tour. 18-letni Kanadyjczyk musi się jednak jeszcze uzbroić w cierpliwość.

– Myślę, że już w Marrakeszu grałem dobrze. Obecnie czuję się znacznie lepiej niż na początku sezonu, jestem pewny siebie. A kiedy jesteś pewny siebie, możesz wygrywać mecze z dobrymi zawodnikami – mówił po meczu reprezentant gospodarzy, który w poniedziałek awansuje na 38. miejsce w rankingu ATP.

Paire i Auger-Aliassime muszą błyskawicznie przenieść się do Paryża, gdzie już jutro rusza Roland Garros. Francuz w pierwszej rundzie podejmie Mariusa Copila, z kolei Kanadyjczyk zagra z Jordanem Thompsonem.


Wyniki

Finał singla:

Benoit Paire (Francja) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 4) 6:4, 6:3