Paire przetrwał napór młodego rodaka

/ Dominika Opala, źródło: własne, foto: AFP

Benoit Paire odwrócił losy meczu z Ugo Humbertem i ostatecznie znalazł się w ćwierćfinale Winston-Salem Open. Z kolei Andriej Rublow potwierdził dobrą dyspozycję w ostatnim czasie i wyeliminował Sama Querreya w dwóch setach.

Benoit Paire, najwyżej rozstawiony w turnieju, mierzył się w środę z młodą nadzieją francuskiego tenisa Ugo Humbertem. Faworyt przegrał pierwszego seta, a w drugiej partii Humbert serwował przy stanie 6:5, by zakończyć pojedynek. Wtedy jednak tenisista z Avinion zdołał odłamać rywala i doprowadził do tie-breaka, w którym był zdecydowanie lepszy. Końcówka drugiej odsłony dodała pewności siebie starszemu z Francuzów i w trzeciej odsłonie wyszedł na prowadzenie 5:1. Miał trochę problemów z domknięciem meczu, ale ostatecznie po ponad dwóch godzinach gry awansował do ćwierćfinału imprezy. Tam zmierzy się z Pablo Carreno Bustą. Hiszpan w dwóch setach pokonał Lorenzo Sonego.

Z kolei drugi z najwyżej rozstawionych, Denis Shapovalov nie miał najmniejszych problemów z wyeliminowaniem Miomira Kecmanovicia. Przed spotkaniem wydawało się, że będzie to bardziej zacięte starcie, jednak Kanadyjczyk stracił tylko pięć gemów. „Shapo” wygrał dwa mecze z rzędu pierwszy raz od Miami Open, kiedy to dotarł do półfinału. Jego kolejnym rywalem będzie Andriej Rublow. Rosjanin sprawił niemałą niespodziankę i okazał się lepszy od Sama Querreya po dwóch tie-breakach.

Natomiast Hubert Hurkacz w walce o półfinał zmierzy się z Francesem Tiafoe. Feliciano Lopez, z którym mierzył się Polak skreczował w połowie drugiego seta, z kolei przeciwnik Amerykanina, Filip Krajinović zszedł z kortu już po pierwszej partii.

Czwartą parę ćwierćfinałową utworzyli John Millman i Steve Johnson.