Palermo. Danielle Collins triumfatorką

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Danielle Collins wygrała turniej WTA we włoskim Palermo. W decydującym starciu rozstawiona z „jedynką” Amerykanka pokonała 6:4, 6:2 Rumunkę Elenę Gabrielę Ruse.

Collins od początku imprezy w Palermo pokazywała, że nie jest przypadkiem jej najwyższy numer rozstawienia. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych w drodze do finału nie straciła nawet jednego seta i tradycję podtrzymała również w decydującym meczu. 27-latka nie miała kłopotów z pokonaniem Eleny Gabrieli Ruse i wygrała starcie 6:4, 6:2.

Po meczu tenisistka była bardzo zadowolona ze swojego sukcesu. – Udało mi się zdobyć tyle pewności siebie, aby w końcu wygrać turniej, ponieważ jestem w tourze już od kilku lat i to był jeden z moich celów – powiedziała.

Triumf w Palermo to pierwszy tytuł Collins w karierze. Tenisistka urodzona w rosyjskim Sankt Petersburgu czekając na pierwsze turniejowe zwycięstwo, potrafiła zachodzić daleko we Wielkich Szlemach. W 2019 roku dotarła do półfinału Australian Open, a rok później do ćwierćfinału Roland Garros.

 


Wyniki

Finał singla:

Danielle Collins (USA, 1) – Elena Gabriela Ruse (Rumunia) 6:4, 6:2