Palermo. Ferro pierwszą mistrzynią w nowej rzeczywistości

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Zakończył się pierwszy turniej po wznowieniu rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W finale imprezy 31st Palermo Ladies Open Fiona Ferro pokonała Anett Kontaveit i zdobyła drugi tytuł w karierze.

Spotkanie trwało godzinę i 43 minuty. W pierwszej partii tenisistka z nad Sekwany dwukrotnie przełamała rywalkę i pewnie objęła prowadzenie w meczu. Druga odsłona meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana. Estonka odskoczyła na 2:0, ale Ferro szybko odrobiła stratę i później żadna z tenisistek nie była w stanie wypracować większej przewagi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała Francuzka i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Myślę, że był mój najlepszy mecz w turnieju – przyznała reprezentantka „trójkolorowych”. – Czułam się bardzo zrelaksowana, co jest trochę dziwne, bo przecież to był finał. Nie czułam jednak presji. To był trudny mecz, bo ona jest bardzo regularną zawodniczką, która nie daje ci zbyt wielu darmowych punktów. Grałam z odpowiednią intensywnością przez cały mecz. Nie myliłam się zbyt często, a równocześnie kończyłam sporo piłek. Cieszę się, że zabiorę ten puchar ze sobą – zakończyła 23-latka.