Palermo. Fręch przegrała w kwalifikacjach

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch została pierwszą polską zawodniczką, która rozegrała mecz po wznowieniu cyklu WTA Tour. W kwalifikacjach w Palermo niestety uległa jednak Słowence Kai Juvan.

Utalentowana reprezentantka Słowenii jest aktualnie notowana w rankingu WTA wyżej od Polki. Juvan zajmuje bowiem w tym zestawieniu 121. miejsce, przy 169. lokacie Fręch. Tenisistka, która razem z Igą Świątek sięgnęła dwa lata temu po złoto Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w deblu została również w kwalifikacjach na Sycylii rozstawiona z numerem „7”.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęła jednak Polka. Już w pierwszym gemie przełamała rywalkę bez straty punktu. Przewagę tę zdołała utrzymać, a później nawet powiększyć, mimo że Juvan miała trzy break-pointy w czwartym gemie. Jednak dzięki temu, że nasza reprezentantka skutecznie się wybroniła, to ona wygrała w tym secie 6:2.

Mimo że kolejną partię Fręch znów zaczęła od wygranego gema przy serwisie rywalki, to tym razem zabrakło jej skuteczności przy własnym podaniu. W dalszej części seta wygrała jeszcze tylko jeden gem. Nota bene również jako odbierająca. Wygrywając tę odsłonę spotkania 6:2 Juvan doprowadziła do decydującej partii.

Ta była zdecydowanie bardziej wyrównana od poprzednich. Tym razem doszło do zaledwie jednego breaka. Niestety padł on łupem Juvan. Słowenka grała w tej partii nieco lepiej od Polki. Co prawda w pierwszym gemie broniła się przed utratą własnego podania, lecz w dalszej części seta to Fręch miała w tym elemencie więcej problemów. Przed przełamaniem Polka z trudem wybroniła się już w ósmym gemie. Niestety kilka minut później nie była już w stanie ponownie wyjść z opresji obronną ręką. Juvan wywalczyła i wykorzystała piłkę meczową na 6:4, awansując tym samym do kolejnej rundy eliminacji.


Wyniki

I runda kwalifikacji

Kaja Juvan (Słowenia, 7) – Magdalena Fręch (Polska) 2:6, 6:2, 6:4