Palermo. Halep potwierdziła udział

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org/www.twitter.com, foto: AFP

Simona Halep będzie największą gwiazdą Palermo Open. Impreza, która rozpocznie się 3 sierpnia to pierwszy turnieju głównego cyklu pań po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. 

Na początku sierpnia zostaną wznowione rozgrywki tenisowe. Panie rywalizację rozpoczną od imprezy na południu Włoch. Do turnieju pozostał niespełna miesiąc, ale wiadomo już, kto będzie najwyżej rozstawioną zawodniczką podczas Palermo Open 2020. Udział w turnieju potwierdziła bowiem Simona Halep. Tenisistka z Konstancy sama ogłosiła tę informację w mediach społecznościowych.

– Bardzo się cieszę, że powrócę do Palermo po 10 latach. Liczę na wspaniały tydzień – powiedziała w materiale wideo zamieszczonym na Twitterze wiceliderka rankingu WTA.

Dla Rumunki będzie to drugi występ w sycylijskiej imprezie. W 2010 przegrała w pierwszej rundzie z rozstawioną z numerem dwa Aravane Rezai, co wówczas nie było żadną niespodzianką. W tym roku, poza Halep w Palermo pojawi się jeszcze kilka zawodniczek z top 20 rankingu. Organizatorzy poinformowali też o przyznaniu dzikiej karty Camili Giorgi. Ponadto na przepustkę do imprezy może liczyć jeszcze jedna gwiazda. W gronie tenisistek, które mogłyby wystąpić wymienia się Elinę Switolinę i Kiki Bertens.

Włoski turniej to jedna z dwóch europejskich imprez, jakie odbędą się zanim tenisowa karuzela przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. Kolejnym przystankiem cyklu przed wylotem za Ocean będzie Praga.