Palermo. Odpadła turniejowa „trójka”

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Po pięciu miesiącach przerwy wreszcie na korty powróciły czołowe tenisistki. Turniej rangi International w Palermo jest pierwszym rozgrywanym po pandemicznej przerwie. Już pierwszego dnia z zawodów odpadła jedna z faworytek – Maria Sakkari.

Spotkanie rozstawionej z trójką Greczynki Marii Sakkari z Czeszką Kristyną Pliszkovą było najciekawiej zapowiadającym się z poniedziałkowych meczów. Jego rozstrzygnięcie było natomiast jednym z bardziej nieoczekiwanych tego dnia. Bardzo pewnie wygrała bowiem Czeszka. W obydwu setach przełamywała wyżej notowaną rywalkę w pierwszym gemie, a zdobytej przewagi nie pozwalała sobie wyrwać, wygrywając 6:4, 6:4.

Zaskoczeniem było także zwycięstwo grającej na Sycylii dzięki dzikiej karcie Włoszki Elisabetty Cocciaretto ze Słowenką Poloną Hercog. Zajmująca 156. miejsce w światowym rankingu reprezentantka gospodarzy nie straciła seta z plasowaną 111 miejsc wyżej rywalką triumfując 7:6, 6:3. Warto nadmienić, że 19-letnia Cocciaretto jest jedną z bardziej utalentowanych młodych tenisistek w Italii.

Choć Sakkari zaliczyła wpadkę, to pozostałe rozstawione tenisistki przeszły do kolejnej rundy. Donna Vekić ekspresowo rozbiła Arantxę Rus, a Dajana Jastremska niewiele więcej problemów miała z Sarą Sorribes Tormo. Tymczasem Jekaterina Aleksandrowa pokonała Kristinę Mladenovic. Mimo porażki w pierwszym secie w kolejnych dwóch Rosjanka straciła tylko jednego gema.

Kristyna Pliszkova (Czechy) – Maria Sakkari (Grecja, 3) 6:4, 6:4

Donna Vekic (Chorwacja, 6) – Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:2

Dajana Jastremska (Ukraina, 7) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) 6:3, 6:4

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 8) – Kristina Mladenovic (Francja) 5:7, 6:0, 6:1

Laura Siegemund (Niemcy) – Irina Begu (Rumunia) 6:3, 6:4

Sara Errani (Włochy, WC) – Sorana Cirstea (Rumunia) 7:5, 1:6, 6:4

Elisabetta Cocciaretto (Włochy, WC) – Polona Hercog (Słowenia) 7:6 (1), 6:3

Jasmine Paolini (Włochy) – Daria Kasatkina (Rosja) 5:7, 6:4, 6:4