Palermo: pierwszy tytuł w karierze Piter!

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Katarzyna Piter i Kristina Mladenovic wygrały deblowy turniej WTA w Palermo, pokonując w finale 6:1, 5:7, 10-8 Karolinę Pliskovą i Kristynę Pliskovą. Dla 22-letniej Polki to pierwszy w karierze tytuł wywalczony w zawodowym cyklu.

Finałowe spotkanie Piter i Mladenovic rozpoczęły tak, jak rozpoczynały wszystkie mecze w turnieju – od pewnie wygranej pierwszej partii. Tym razem Polka i Francuzka zwyciężyły w secie otwarcia 6:1, wykorzystując 2 z 5 okazji na przełamanie. W drugiej odsłonie czeskie bliźniaczki odnalazły jednak właściwy rytm gry. Wprawdzie nieznacznie tylko wzmocniły serwis, ale Karolina i Kristyna Pliskove znacznie lepiej radziły sobie z podaniem Piter i Mladenovic. W ostatecznym rozrachunku zdobyły o jednego breaka więcej, wygrały 7:5 i wyrównały stan spotkania. W decydującym o tytule tie breaku meczowym lepsza okazała się para rozstawiona w Palermo z „jedynką”. Piter i Mladenovic triumfowały 10-8 i mogły cieszyć się z wygranej w całym turnieju.

Piter i Mladenovic miały już na koncie jeden wspólny sukces w turnieju WTA. Przed 2 laty dotarły do finału w Kopenhadze, ale wówczas nie udało im się zdobyć tytułu. Tym razem okazały się już bezkonkurencyjne, co oznacza, że 22-letnia poznanianka po raz pierwszy w karierze odniosła zwycięstwo w turnieju z cyklu WTA. Polka i Francuzka wywalczyły w Palermo 9274 euro do podziału oraz 280 punktów. Dzięki nim Piter powinna awansować do czołowej setki rankingu deblistek.
 


Wyniki

Finał debla:
K. Mladenovic, K. Piter (Francja, Polska, 1) – K. Pliskova, K. Pliskova (Czechy) 6:1, 5:7, 10-8