Palermo. Simona Halep wycofała się z rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Simona Halep zrezygnowała z występu w Palermo Open. Wiceliderka rankingu WTA wycofała się z rywalizacji z powodu pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

W pierwszy poniedziałek sierpnia, po blisko pięciomiesięcznej przerwie zostaną wznowione rozgrywki tenisowe głównego cyklu u kobiet. Pierwsza impreza odbędzie się na południu Włoch. Najwyżej rozstawioną miała być Simona Halep, jednak w piątek minister zdrowia Włoch podpisał rozporządzenie, na mocy którego 14-dniową kwarantanną objęto osoby przybywające z Rumunii i Bułgarii. Tym samym pod znakiem zapytania stanął występ dwukrotnej mistrzyni Wielkiego Szlema. Dwa dni później tenisistka z Konstancy rozwiała wątpliwości.

– Biorąc pod uwagę niedawny wzrost liczby przypadków Covid19 w Rumunii i moje obawy związane z międzynarodowymi podróżami lotniczymi w tym czasie, podjęłam trudną decyzję o wycofaniu się z Palermo. Chciałabym podziękować dyrektorowi turnieju i włoskiemu ministerstwu zdrowia za wszystkie wysiłki w moim imieniu – możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze Rumunki.

Decyzją wiceliderki rankingu rozczarowani są organizatorzy imprezy. Jednak nie poddają się i robią wszystko, aby w turnieju wystartowała trzecia tenisistka świata – Karolina Pliszkova. Przyjazd reprezentantki naszych południowych sąsiadów jest uzależniony od tego, czy w tym roku odbędzie się US Open. Gdy turniej na kortach Flushing Meadows dojdzie do skutku, wówczas 28-letnia tenisistka nie zawita do Country Time Clubu.