Palm Harbor. Osaka rywalką Urszuli Radwańskiej

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Mari Osaka będzie rywalką Urszuli Radwańskiej w pierwszej rundzie turnieju rangi ITF w Palm Harbor. Zmagania w USA będą piątym tegorocznym startem dla 28-latki z Krakowa, która na Florydzie powalczy o kolejne cenne punkty do rankingu i możliwość startu w eliminacjach do wielkoszlemowego Roland Garros.

Najbliższa rywalka Radwańskiej to starsza i mniej utytułowana siostra obecnej liderki rankingu WTA, Naomi Osaki. Sklasyfikowana na 330. miejscu w rankingu WTA Japonka w dotychczasowej karierze zagrała w czterech finałach rangi ITF (największy o puli nagród 25 tys. dolarów). W turnieju głównym WTA zadebiutowała dopiero podczas tegorocznych zmagań w Miami, dzięki ,,dzikiej karcie" przyznanej od organizatorów. Jej dotychczasowe osiągnięcia w minimalnym stopniu nie dorównują jednak wynikom rok młodszej siostry, która na swoim koncie ma już m.in dwa wygrane turnieje wielkoszlemowe.

Gdyby krakowiance udało się awansować do kolejnej fazy i pokonać 22-letnią Japonkę, tam zagra prawdopodobnie z turniejową “2”, Kurumi Narą. Kolejna z reprezentantek Kraju Kwitnącej Wiśni to 177. rakieta świata.

Dla Radwańskiej start na Florydzie będzie pierwszym od 2017 roku oficjalnym startem na nawierzchni ziemnej. Przypomnijmy, że krakowianka zagrała już w tym roku dwóch finałach zawodowych turniejów, zgarniając jedno trofeum w Kazaniu. Wszystkie z nich rozegrała jednak na nawierzchni twardej.

Impreza w Palm Harbor z pulą nagród 80 tys. dolarów potrwa do niedzieli. Najwyżej rozstawioną zawodniczką w zawodach jest sklasyfikowana na 125. miejscu w rankingu WTA Amerykanka Nicole Gibbs.