Palm Harbor. Siostra Naomi Osaki lepsza od Uli Radwańskiej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

W pierwszej rundzie turnieju ITF w Palm Harbor na Florydzie Urszula Radwańska stanęła naprzeciw Mari Osaki – starszej siostry słynnej Naomi. Niestety niżej notowana Japonka pewnie pokonała 6:1, 7:6(6) krakowiankę.

Pozostająca w cieniu swojej młodszej siostry 22-letnia Mari Osaka plasuje się aktualnie na 330. miejscu w rankingu WTA. Dokładnie 70 miejsc wyżej znajduje się Urszula Radwańska. Niestety dzisiejsze spotkanie pokazało, że na tak odległych pozycjach stawka jest bardzo wyrównana.

W pierwszym secie spotkania Osaka wyraźnie dominowała na korcie. Mimo słabszych statystyk serwisowych od Radwańskiej, grała bardzo pewnie i bez większych problemów utrzymywała podanie. Polka zdołała wygrać w tej partii zaledwie jednego gema – otwierającego mecz.

Druga odsłona tego starcia była znacznie bardziej wyrównana. Świetnie rozpoczęła ją nasza reprezentantka, która prowadziła już 4:1 z podwójnym przełamaniem. Wydawało się, że skorzysta ze słabszych momentów gry rywalki i wyrówna stan spotkania. Niestety reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni powróciła do dobrej gry, podczas gdy problemy znów zaczęła mieć Radwańska. W efekcie o wyniku partii zadecydował tie-break, choć przy prowadzeniu 6:5 i swoim podaniu nasza tenisistka miała piłkę setową. Kolejnej wywalczyć się nie udało. Osaka wykorzystała czwartego meczbola w tie-breaku i awansowała do drugiej rundy. Co ciekawe, było to dopiero pierwsze zwycięstwo Osaki w singlu w tym sezonie. 


Wyniki

1. runda singla:
Mari Osaka (Japonia) – Urszula Radwańska (Polska) 6:1, 7:6(6)