Forbet

Palma Nova. Hertel i Garland triumfatorkami turnieju deblowego

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: Anna Hertel

18-letnia Anna Hertel i 17-letnia Joanna Garland zostały triumfatorkami turnieju ITF (pula nagród: 15 tys. dolarów) na Majorce. Polsko-tajwański duet pokonał w finale 7:5, 6:0 Luniuskę Delgado i Danielę Miedwiediewą. 

Początki współpracy były ciężkie dla dwóch nastoletnich zawodniczek. W pierwszych dwóch meczach Hertel i Garland musiały gonić wynik po przegraniu pierwszej partii. Z kolei w półfinale nawet nie musiały wychodzić na kort, bowiem rywalki rozstawione z numerem jeden oddały to spotkanie walkowerem. 

W finale reprezentantki Polski i Tajwanu zmierzyły się z Luniuską Delgado z Wenezueli i Danielą Miedwiediewą z Rosji. Mecz był wyrównany, ale tylko do stanu 5:5 w pierwszym secie. Później przewaga Hertel i Garland była niepodważalna. Nastolatki zdobyły osiem gemów z rzędu i ostatecznie wygrały całe spotkanie 7:5, 6:0.

Dla Anny Hertel to drugie turniejowe zwycięstwo w cyklu ITF i zarazem drugie odniesione w grze podwójnej. W singlu najlepszym wynikiem pozostaje finał zawodów w Grecji z listopada ubiegłego roku.

*Na zdjęciu Anna Hertel z Kamilą Rachimową.


Wyniki

Finał debla:
J. Garland, A. Hertel (Tajwan, Polska) – L. Delgado, D. Miedwiediewa (Wenezuela, Rosja) 7:5, 6:0

Bella Cup