Pan Alfred z Tatr

/ Tenisklub , źródło: własne, foto: AFP

To, że w Zakopanem można pojeździć na nartach, pospacerować po Krupówkach czy zrobić wypad w wysokie Tatry wszyscy wiedzą. Mało kto wie, że można też zagrać w tenisa i to z poważnymi rywalami.

 

Alfred Chrobok srebrny medalista Mistrzostw Polski. Brzmi dumnie?

Tak, to było duże osiągnięcie. Miło być medalistą Mistrzostw Polski i czasem zdarza mi się wracać do tamtych wspomnień.

Rywalizował pan w czasach występów najlepszego polskiego tenisisty w historii, Wojciecha Fibaka. Mieliście się okazję panowie spotkać na korcie?

Nie, nie mieliśmy takiej okazji. Wojtek jest starszy ode mnie o osiem lat, więc gdy ja byłem w krajowej czołówce, on już rywalizował na turniejach za granicą.

Po zakończeniu kariery zawodowej zajął się Pan szkoleniem innych. Była to naturalna kolej rzeczy?

Tak, w sumie od najmłodszy lat jestem związany ze sportem. Nie tylko z tenisem. Zatem pozostanie przy tenisie było dla mnie czymś zupełnie normalnym.

Poza szkoleniem tenisowym, występuje Pan nadal w turniejach amatorskich?

Nie, ten etap mam już za sobą. Teraz w pełni poświęciłem się pracy trenerskiej. Razem z córką, Katarzyną Domańską-Chrobok, trenujemy moją wnuczkę, Weronikę Domańską. I moim marzeniem jest, aby zaszła jak najdalej.

Gdzie można Pana spotkać?

Pracuje w hotelach należących do spółki Polskie Tatry. Hotel Tatry, Pensjonaty Antałówka, Biały Potok, Telimena, Willa Pan Tadeusz czy Aqua Park Zakopane to doskonałe miejsca do wypoczynku.  Zarówno tego aktywnego na kortach czy basenach, jak i biernego. Malownicze położenie sprawia, że odwiedzający nas goście naprawdę odpoczywają często od miejskiego zgiełku, obcując z naturą. Korzystając z basenów Aqua Park Zakopane można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Ważnym elementem naszych obiektów jest też kuchnia regionalna. Odwiedzający nas goście chwalą sobie możliwość spróbowania tradycyjnej kuchni Podhalańskiej. A dla tenisistów jest możliwość zagrania ze srebrnym medalistą Mistrzostw Polski, zwycięzcą wielu turniejów międzynarodowych, zwycięzcą Grand Prix Polski seniorów, członkiem kadry narodowej VALERIO, GALEA i Davis Cup.