Panatta: Tylko Federer ma lepszą technikę niż Fognini

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

W ubiegłym tygodniu Fabio Fognini osiągnął największy sukces w karierze, wygrywając Rolex Monte Carlo Masters. Zwycięstwo to było dość niespodziewane, choć nie wszyscy byli tym zaskoczeni. Do tych należy Adriano Panatta, mistrz Roland Garros 1976.

Fabio Fognini pojawił się w Monte Carlo, mając na koncie siedem porażek w ostatnich ośmiu meczach. Włoch znany jest z tego, że w jego pojedynkach może zdarzyć się absolutnie wszystko. Może on wygrywać z najlepszymi, ale też przegrywać z zawodnikami z odległych miejsc rankingowych.

W pierwszym turnieju Masters 1000 na kortach ziemnych w tym sezonie kibice mogli podziwiać najlepszą wersję Fogniniego. Mimo że w meczu otwarcia był o krok od odpadnięcia, to zdołał odwrócić losy spotkania, a w kolejnych pojedynkach wygraż z czołowymi zawodnikami.  

Dzień po dniu zyskiwał pewność siebie i pokonał wysokiej klasy zawodników, jak Coricia, Zvereva i Nadala. Ten sukces nie jest przypadkiem – komentował zwycięstwo syna, Fulvio Fognini.

Były światowy numer „12” Paolo Bertolucci bardzo szanuje tenisistę z San Remo, choć jego postawy nie podzielają inni komentatorzy i dziennikarze, którzy podchodzą do kwestii mentalności Włocha – Trzeba przełamać to tabu. Fabio cały czas może się poprawiać i nie jestem jedynym, który uważa, że jego gra godna jest pierwszej dziesiątki rankingu – przyznał Bertolucci. – Wygrać z Rafą Nadalem? Po czterech czy pięciu gemach zrozumiałem, że to Fabio dominuje w wymianach. Rafa nie grał na swoim poziomie, ale Fabio go zdominował – dodał.

Podziw dla Fogniniego podziela inny były włoski tenisista Adriano Panatta – Fabio w końcu wygrał „prawdziwy” turniej. Wiele osób jest teraz zaskoczonych, ale dla mnie to normalne – napisał na Twitterze mistrz Roland Garros 1976. – Zawsze mówiłem i myślałem, że pod względem techniki tylko Roger Federer jest od niego lepszy – ocenił były czwarty zawodnik na świecie.


Wyniki

NULL