Pancevo. Ogromny sukces 17-letniego Olafa Pieczkowskiego!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Facebook Olaf Pieczkowski

Świetne wiadomości napływają z Serbii! 17-letni Olaf Pieczkowski wygrał turniej najwyższej rangi dla juniorów. W finale nasz reprezentant pokonał 7:5, 6:1 Daniiła Ostapenkowa z Białorusi. 

Pieczkowski w drodze po trofeum stracił tylko jednego seta. W ćwierćfinale więcej problemów niż pozostali przeciwnicy sprawił mu Rosjanin Igor Kudriaszow. Nasz reprezentant wygrał to spotkanie 6:4, 4:6, 6:2.

Pozostałe cztery pojedynki wygrał szybciej, choć niektórzy z rywali byli znacznie wyżej notowani w rankingu ITF. Dobrym przykładem jest chociażby Białorusin Erik Arutiunian. Co z tego, że sklasyfikowany od Polaka ponad 30 miejsc wyżej, skoro w bezpośrednim starciu ugrał tylko dwa gemy…

W finale Pieczkowski zagrał z kolejnym zawodnikiem z Białorusi. Daniił Ostapenkow spisał się lepiej od rodaka, ale na Pieczkowskiego to i tak było za mało. Nasz reprezentant wygrał 7:5, 6:1 i sięgnął po prestiżowe trofeum.

– Marzenia się spełniły!! Wygrałem!! turniej rangi J1, na który w ostatnim okresie ciężko pracowałem – napisał na Facebooku nasz utalentowany tenisista.

Z polskich zawodników aktualnie rywalizujących w kategorii juniorów Pieczkowski jest pierwszym, który może poszczycić się zwycięstwem w turnieju najwyższej rangi. Wcześniej równie prestiżowe zawody dla tenisistów do lat 18 wygrywali m.in. Iga Świątek oraz Kamil Majchrzak.


Wyniki

Finał:

Olaf Pieczkowski (Polska) – Daniił Ostapenkow (Białoruś) 7:5, 6:1