Parma. Kania-Choduń w półfinale!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Paula Kania-Choduń i Czeszka Renata Voraczova zagrają w półfinale turnieju w Parmie! W czwartek pokonały pewnie reprezentantki gospodarzy Jasmine Paolini i Martinę Trevisan. Teraz przed nimi starcie z Czeszkami Anastasią Detiuc i Miriam Kolodziejovą.

Po niespodziance w pierwszej rundzie Paula Kania-Choduń i Renata Voraczova rozbudziły nadzieje polskich i czeskich kibiców na dobry wynik w Parmie. W drugiej rundzie stanęły naprzeciw wymagających reprezentantek gospodarzy. W starciu z Jasmine Paolini i Martiną Trevisan udowodniły jednak, że są w tym turnieju w bardzo dobrej dyspozycji.

Od początku spotkania przewaga Polki i Czeszki była wyraźna. To one dyktowały tempo gry i w trzecim gemie zostały nagrodzone przełamaniem. Rywalki były bliskie natychmiastowego odrobienia straty, lecz nie udało im się to, co dodatkowo wybiło je z właściwego rytmu gry. Ostatecznie w pierwszej partii Paolini i Trevisan wygrały tylko dwa gemy.

W drugim secie Kania-Choduń i Voraczova zdobyły przewagę breaka już w pierwszym gemie, ale Włoszki tym razem podjęły znacznie skuteczniejszą walkę. Szukały swoich szans na wyrównanie i w ósmym gemie ją znalazły. Nie cieszyły się jednak długo. Dwa kolejne gemy, a zatem i cały mecz, padły łupem Polki i Czeszki, dzięki czemu to one staną przed szansą na finał. Dla Polki to szansa na pierwszy finał od sześciu lat, kiedy to w Pradze walczyła o tytuł u boku Marii Irigoyen z Argentyny. Kończąca za tydzień 39 lat Czeszka też dość długo czeka na taki wynik. Ostatni finał turnieju WTA rozgrywała w 2019 roku w Palermo, gdzie razem ze Szwedką Cornelią Listen sięgnęła po tytuł.


Wyniki

Paula Kania-Choduń, Renata Voraczova (Polska, Czechy) – Jasmine Paolini, Martina Trevisan (Włochy) 6:2, 6:4