Parma. Trzeci ćwierćfinał z rzędu Kawy

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa awansowała do ćwierćfinału imprezy rangi WTA 125 Parma Ladies Open. W środę Polka, która do turnieju przebijała się przez kwalifikacje, w dwóch setach pokonała rozstawioną z numerem 8 Annę Bolsovą.

Czwarta rakieta Biało-Czerwonych rozpoczęła mecz od przełamania. Jak się później okazało to był kluczowy moment pierwszej odsłony pojedynku, ponieważ przewagę „breaka” utrzymała już do końca. Hiszpanka w czwartym gemie miał jedyną szansę na odrobienie straty, ale jej nie wykorzystała i 30-latka z Krynicy-Zdroju objęła prowadzenie w meczu.

Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego przystąpiła do kontrataku na początku drugiej partii. W drugim gemie po raz pierwszy zdołała odebrać podanie przeciwniczce, dzięki czemu odskoczyła na 3:0. Kawa w piątym gemie miała trzy okazje, żeby odrobić stratę, ale żadnej nie wykorzystała i Bolsova podwyższyła na 4:1. Podopieczna Grzegorza Garczyńskiego nie zamierzała jednak odpuszczać walki o zwycięstwo w dwóch setach. Podniosła poziom swojej gry, dzięki czemu wygrała pięć kolejnych gemów i po godzinie i 35 minutach gry mogła cieszyć się zwycięstwa.

Katarzyna Kawa, która po raz trzeci z rzędu zameldowała się w ćwierćfinale imprezy rangi WTA 125, o miejsce w najlepszej czwórce imprezy zagra albo z Dalmą Galfi albo z Jessicą Bouzas Maneir.


Wyniki

Druga runda singla

Katarzyna Kawa (Polska, Q) – Anna Bolsova (Hiszpania, 8) 6:4 6:4