Parma. Wyżej sklasyfikowana rywalka bez szans w starciu z Kawą

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa udanie rozpoczęła zmaganie w imprezie WTA 125 Parma Ladies Open. Polka najpierw przeszła przez kwalifikacje, a w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonała zdecydowanie wyżej sklasyfikowaną Darję Semenistaję.

Reprezentantka Biało-Czerwonych występy we Włoszech od pokonania Iriny Chromaczowej w eliminacjach. W drabince głównej podopieczna Grzegorza Garczyńskiego trafiła na Seministaję. Łotyszka jest obecnie sklasyfikowana o ponad 100 miejsc wyżej w światowym rankingu, ale we wtorek w starciu z Kawą nie miała zbyt wiele do powiedzenia.

W pierwszym secie Polak szybko odskoczyła na 4:0 w podwójnym „breakiem”. W piątym gemie 21-latka zdołała w końcu utrzymać podanie, ale na więcej rywalka już jej nie pozwoliła.

Druga odsłona spotkania była trochę bardziej wyrównana. Tenisistki rozpoczęły ją od wzajemnych przełamań. W piątym gemie gra długo toczyła się na przewagi. Seministaja miała w nim szansę, żeby odebrać podanie rywalce, ale 30-latka z Krynicy-Zdroju się wybroniła. Chwilę później to Łotyszka musiała bronić się przed stratą serwisu. Pierwsze dwa „breakpointy” zniwelowała, ale trzecia okazja okazała się szczęśliwa dla Kawy, która odskoczyła na 4:2. Młodsza rodaczka Jeleny Ostapenko co prawda błyskawicznie odrobiła stratę, ale po zmianie stron Polka wygrała dwa kolejne gemy i po 73 minutach gry zapewniła sobie zwycięstwo.

Kolejną rywalką Katarzyny Kawy będzie rozstawiona z numerem Anna Bolsova.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Katarzyna Kawa (Polska, Q) – Darja Semenistaja (Łotwa) 6:1 6:3