Parnawa. Najcenniejszy tytuł Falkowskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Weronika Falkowska okazała się bezkonkurencyjna w estońskich zawodach ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Polka po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w imprezie tej rangi.

Polka w Parnawie do najlepszej czwórki turnieju doszła bez straty seta. W półfinale 22-latka wybrnęła z nie lada kłopotów. Z rozstawioną z numerem 2 Justiną Mikulskyte przegrywała już 1:6 0:1. W tym momencie Falkowska całkowicie odwróciła losy meczu. Wygrała sześć gemów z rzędu, dzięki czemu doprowadziła do trzeciego seta, w którym okazała się lepsza o jedno przełamanie.

W pojedynku decydującym o tytule reprezentantka Biało-Czerwonych zmierzyła się z Gerganą Topałową. Bułagarka w pierwszej partii prowadziła już 3:0 i 5:3, ale cztery ostatnie gemy zdobyła Falkowska i to ona objęła prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie spotkania Polka była już zdecydowanie lepszą tenisistką. Dwukrotnie odebrała podanie rywalce i półtorej godziniy gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W niedzielę Weronika Falkowska zdobyła piąty tytuł w karierze, ale dopiero pierwszy w imprezie z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Zwycięstwo w Estonii znacząco przybliży Polkę do awansu do Top 300 światowego rankingu.