Paryż: Cibulkova i Wickmayer wyeliminowane

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Dużą i radosną niespodziankę francuskim kibicom sprawiła Kristina Mladenovic, która w drugiej rundzie turnieju WTA w Paryżu pokonała Yaninę Wickmayer. Odpadła też Dominika Cibulkova.

W czwartek w Paryżu dokończono mecze drugiej rundy. Największą niespodziankę sprawiła Kiki Bertens, która doskonale wykorzystuje swoją szansę, którą otrzymała jako „szczęśliwa przegrana” z eliminacji. 21-letnia Holenderka w dwóch wyrównanych setach uporała się z rozstawioną z szóstką Dominiką Cibulkovą. Bertens wygrała 75% punktów po pierwszym podaniu i tylko raz została przełamana. Wykorzystała też słabe elementy rywalki, dzięki czemu triumfowała 7:5, 6:4.

Z turniejem pożegnała się także Yanina Wickmayer. Ku uciesze miejscowych widzów pokonała ją Kristina Mladenovic. Francuzka dostała do turnieju „dziką kartę” i wykorzystuje ją znakomicie. Obie tenisistki zanotowały 74% skuteczności pierwszego podania, ale po drugim serwisie znacznie lepiej radziła sobie Mladenovic. W obu setach była lepsza o jedno przełamanie i wygrała 6:4, 6:4.

W Paryżu nie gra już także rozstawiona z ósemką Klara Zakopalova. Czeszka zagrała bardzo słabe spotkanie, zupełnie nie radziła sobie przy własnym podaniu. Z siedmiu break pointów obroniła tylko jeden! Udało jej się, co prawda, wygrać kilka gemów przy podaniu Carli Suarez Navarro, ale na niewiele to wystarczyło. Hiszpanka zwyciężyła do czterech i do trzech.

Problemy miała także inna rozstawiona Czeszka. Lucie Safarova ostatecznie jednak poradziła sobie z Alize Cornet, wygrywając po zaciętej trzysetowej walce. Mecz trwał dwie godziny i trzynaście minut. Dla żadnej z tenisistek serwis nie był tego dnia atutem. Łączni doszło do dziewięciu przełamań. Safarova wygrała 6:2, 4:6, 6:2.

W ćwierćfinale jest także Sara Errani, która na korcie przebywała dziś najkrócej. Już po czterech gemach jej rywalka Magdalena Rybarikova poddała spotkanie. Słowaczka zrezygnowała z dalszej gry z powodu choroby.

Sara Errani (Włochy, 1) – Magdalena Rybarikova (Słowacja, Q) 4:0 i krecz
Kiki Bertens (Holandia, LL) – Dominika Cibulkova (Słowacja) 7:5, 6:4
Lucie Safarova (Czechy, 6/WC) – Alize Cornet (Francja) 6:2, 4:6, 6:2
Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Klara Zakopalova (Czechy, 8) 6:4, 6:3
Kristina Mladenovic (Francja, WC) – Yanina Wickmayer (Belgia) 6:4, 6:4