Paryż: Errani i Vinci z tytułem

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Sara Errani i Roberta Vinci zostały mistrzyniami gry podwójnej w Paryżu. Włoszki w finale deblistek na kortach im. Rolanda Garrosa pokonały Rosjanki – Marię Kirilenko i Nadię Pietrową.

W pierwszej partii z lepszej strony zaprezentowały się rozstawione z „siódemką” Rosjanki. Kirilenko i Pietrowa zaimponowały skutecznością, wygrały oba breakpointy, natomiast Errani i Vinci zdołały wykorzystać zaledwie jedną z pięciu szans na przełamanie. Dzięki temu Rosjanki zwyciężyły 6:4.

W drugim secie inicjatywę przejęły Włoszki. Errani i Vinci znakomicie serwowały, trafiając pierwszym podaniem z 77-procentową skutecznością. Kirilenko i Pietrowa wygrały wprawdzie zaledwie 4 punkty mniej od Włoszek, ale nie zdołały odwrócić losów seta.

Decydujący set niemal od początku układał się po myśli Włoszek. W trzeciej partii Errani i Vinci trzykrotnie zdołały przełamać podanie rywalek, z których najwyraźniej wyparowała energia. Włoszki wygrały 6:2, dzięki czemu sięgnęły po tytuł.

Finał debla:
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 4) – M. Kirilenko, N. Pietrowa (Rosja, 7) 4:6, 6:4, 6:2