Paryż. Falstart Hurkacza

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz odpadł już w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Polak przegrał z Radu Albotem 5:7, 7:6, 4:6. Teraz przed naszym reprezentantem jeszcze tylko walka w deblu u boku Felixa Augera-Aliassime’a.

Drugi turniej z rzędu rozpoczął się dla Huberta Hurkacza od meczu z kwalifikantem a dokładniej z lucky loserem . Choć w przypadku turnieju rangi ATP Masters 1000 już pierwsza runda dostarcza wymagających rywali. I w taki sposób na drodze Polaka stanął Radu Albot. Reprezentant Mołdawii został szczęśliwym przegranym. Po pokonaniu Giannessiego, uległ Gombosowi. I ostatecznie wskoczył do głównej drabinki.

Dzisiejszy mecz zaczął się lepiej dla Albota, który pewnie serwował. Polak musiał bronić na początku pięć break pointów i zrobił to skutecznie. I tak gra utrzymywała się przez dziesięć gemów. Dopiero przy stanie 5:5 dopiął swego Mołdawianin, który zdobył przełamanie. A później utrzymał serwis w bardzo zaciętym gemie i zapisał seta po swojej stronie.

Druga odsłona długo układała się pod dyktando Polaka. Było już 5:2, ale wówczas wrócił do gry Albot i znów sytuacja na korcie się wyrównała. Tym samym doszło do tie breaka. Tam znakomicie rozpoczął reprezentant Mołdawii, który prowadził 4-0. Dopiero, gdy Polak stanął pod ścianą wszedł na wyższy poziom skuteczności i odwrócił losy decydującego gema. Pięć punktów z rzędu i ostateczne zwycięstwo 7-5. W meczu był remis.

Trzeci set i jeszcze raz idealne otwarcie Hurkacza. Break wywalczony na starcie i prowadzenie 3:1. Jednak znów nie udało się utrzymać przewagi. W szóstym gemie Albot odrobił straty. I to on zadał ostateczny cios. Dziesiąty gem był  tym końcowym. Mołdawianin zamknął pojedynek przy drugim meczbolu po dwóch godzinach i szesnastu minutach.

W drugim bezpośrednim meczu Radu Albot pokonał Huberta Hurkacza. Wcześniej był lepszy w 2017 roku w Shenzhen. A teraz kolejnym rywalem na drodze tenisisty z Mołdawii będzie Andriej Rublow.

A dla Polaka to szybki koniec kolejnego turnieju singlowego. Teraz w Paryżu powalczy jeszcze tylko w grze podwójnej razem z Felixem Auger-Aliassimem.

Radu Albot (Mołdawia, Q) – Hubert Hurkacz (Polska) 7:5, 6:7(5), 6:4