Paryż: Ferrer rywalem Janowicza

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

David Ferrer pokonał Michaela Llodrę 7:5, 6:3 i awansował do finału turnieju BNP Paribas Masters w Paryżu. Hiszpan o tytuł zagra z Jerzym Janowiczem.

Początek drugiego półfinałowego pojedynku był dość zaskakujący, albowiem inicjatywa wyraźnie leżała po stronie znacznie niżej notowanego Francuza. Llodra bardzo przekonująco wygrywał swoje gemy serwisowe, a przy podaniu Hiszpan za każdym razem stwarzał ogromne zagrożenie – wystarczy wspomnieć, że w pierwszej partii Ferrer obronił aż 10 breakpointów. Końcówka seta należała jednak do Hiszpana, który od ośmiu spotkań pozostaje niepokonany. Ferrer przełamał Llodrę w 12. gemie i po 70 minutach walki zwyciężył w partii otwarcia.

Francuz, wyraźnie zawiedziony porażką i zmarnowaniem tak wielu okazji, fatalnie rozpoczął następnego seta. W niecałe pół godziny przegrał 4 gemy z rzędu (a licząc jeszcze końcówkę pierwszej partii, poległ w 6 kolejnych gemach) i stało się niemal przesądzone, że to rozstawiony z czwartym numerem Hiszpan awansuje do finału. Llodra zdołał w końcu przełamać Ferrera i odrobił część strat, ale na niewiele mu się to zdało. Po niespełna dwóch godzinach walki Ferrer zwyciężył 7:5, 6:3, odniósł dziewiątą wygraną z rzędu i zapewnił sobie udział w finale imprezy.

Finałowy pojedynek Janowicza z Ferrerem rozpocznie się o godz. 15.00.