Paryż. Fręch podzieliła los Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju Trophee Lagardere rangi WTA 125. W piątek lepsza okazała się Ana Bogdan. Rumunka rundę wcześniej pokonała Magdę Linette.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła rodaczka Simony Halep, która już w pierwszym gemie zdobyła przełamanie. Łodzianka co prawda błyskawicznie odrobiła stratę, ale później przegrała cztery kolejne gemy. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego w siódmym gemie po długiej grze na przewagi przerwała serię rywalki, ale na więcej Bogdan już jej nie pozwoliła.

Rumuńska tenisistka bardzo dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i po kilkunastu minutach odskoczyła na 5:1. Fręch nie zamierzała się jednak poddawać i ruszyła w pogoń. Ambitna gra pozwoliła jej się zbliżyć na 4:5, ale w dziesiątym gemie 29-latka urodzona w miejscowości Sinaia wykorzystała atut własnego podania i po godzinie i 33 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Ana Bogdan o miejsce w finale zagra z Beatriz Haddad Maią.