Paryż. Hurkacz nie zagra w ATP Finals

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zakończył sezon. Polak przegrał w drugiej rundzie turnieju w Paryżu z Duńczykiem Holgerem Rune. Niestety oznacza to, że nie zagra w turnieju ATP Finals. W środowym starciu wrocławianin w pewnym momencie kompletnie się pogubił.

Po raz pierwszy Hubert Hurkacz mierzył się z Holgerem Rune. Wiadomo było, że nie będzie to mecz łatwy. Rywal to bardzo utalentowany młody zawodnik, który ma za sobą przełomowy sezon, a rundę wcześniej napsuł krwi Stanowi Wawrince. Do tego słynie z trudnego charakteru.

Z początku mecz układał się tak, jak można było przypuszczać. Był bardzo wyrównany. Duńczyk grał ambitnie, agresywnie, ale Polak skutecznie się bronił. Niepokoiła jednak dyspozycja serwisowa naszego reprezentanta. W poprzednich meczach często podanie było jego najsilniejszą bronią, a w tym spotkaniu zawodziło. Póki działały inne elementy, nie było powodów do zmartwień. Niestety po rozegraniu dziesięciu gemów u Hurkacza szwankował już nie tylko serwis. Rywal potrafił to znakomicie wykorzystać. Uprzedził tiebreak w pierwszej partii wygrywając 7:5. Złapał świetny rytm, podczas gdy wrocławianin zupełnie się pogubił. W drugiej partii Rune bardzo szybko zbudował sporą przewagę. Ostatecznie oddał w tym secie tylko jednego gema i w nagrodę zagra z Andriejem Rublowem w trzeciej rundzie.

Dla Hurkacza porażka oznacza koniec sezonu. Polak wciąż miał przed tym meczem szanse na awans do turnieju ATP Finals, ale by się w nim znaleźć, musiałby wygrać cały turniej. To jest już oczywiście niemożliwe. Za Polakiem sezon solidny, okraszony turniejowymi zwycięstwami, jednak pozostawiający też sporo niedosytu. Naszemu zawodnikowi wciąż zdarzają się wpadki, nie zawsze prezentuje równą formę, a w turniejach wielkoszlemowych częściej zawodzi, niż spełnia oczekiwania. Może kolejny sezon przyniesie stabilizację?


Wyniki

Holger Rune (Dania) – Hubert Hurkacz (Polska, 10) 7:5, 6:1