Paryż. Hurkacz pokazał rywalowi, jak wykorzystywać swoje szanse

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy paryskiego Mastersa. Polak w dwóch setach pokonał Adriana Mannarino. Zwycięstwo z Francuzem wcale nie przyszło jednak Polakowi łatwo. Tymczasem nasz reprezentant musi wygrać ten turniej, by zagrać w ATP Finals.

W pierwszej rundzie turnieju w Paryżu Hubert Hurkacz mierzył się z Adrianem Mannarino. Reprezentant gospodarzy występował tu dzięki „dzikiej karcie”. Polak jak dotąd dwukrotnie mierzył się z doświadczonym Francuzem. W ubiegłym roku pokonał go w Rotterdamie, ale na początku tego sezonu niespodziewanie łatwo uległ mu w Australian Open.

Wtorkowy mecz nie był łatwy. Mannarino od początku prezentował poziom podobny do Polaka. W pierwszym secie nie brakowało długich gemów. Skuteczną bronią wrocławianina był agresywny serwis. Miewał nieraz problemy z jego celnością, ale gdy już trafiał, rywal miał niewiele do powiedzenia. W 12 przypadkach nie dotknął nawet piłki. Było to kluczowe, kiedy Polak bronił break-pointów. A okazji do przełamania Francuz miał wiele, bo aż osiem, podczas gdy Hurkacz ani jednej. Na szczęście Mannarino nie potrafił ich wykorzystać i rozstrzygający w tym secie był tiebreak. Z zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszedł Polak, który wygrał 7:5. W całym trzynastym gemie tylko jedną piłkę wygral returnujący.

Drugi set miał nieco spokojniejszy przebieg. Gemy były krótsze, a Hurkacz nie musiał się już ratować z opresji. Wciąż serwował bardzo skutecznie, a jednocześnie znacznie celniej. Dołożył kolejne osiem asów. W końcówce potrafił wykorzystać swoją jedyną w całym meczu okazję do przełamania, wygrywając dziewiątego gema. Po chwili przypieczętował zwycięstwo.

W drugiej rundzie zmierzy się z młodym Duńczykiem Holgerem Rune, bądź szwajcarskim weteranem Stanem Wawrinką. Przed Polakiem w Paryżu bardzo trudne zadanie. Zaczynający od drugiej rundy Rosjanin Andriej Rublow wygrał już swój pierwszy mecz. Oznacza to, że awans do ATP Finals da Hurkaczowi tylko zwycięstwo w całym turnieju.

Hubert Hurkacz (Polska, 10) – Adrian Mannarino (Francja, WC) 7:6(5), 6:4