Paryż. Hurkacz ponownie lepszy od Kordy

/ Jakub Karbownik, Szymon Frąckiewicz , źródło: www.atptour.com/wlasne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Sebastiana Korde w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 1000 w Paryżu. W stolicy Francji Polak rywalizuje nie tylko o tytuł, ale rownież o wynik, który da mu przepustkę do kończącego sezon ATP Finals w Turynie.

Po raz trzeci w tym sezonie, a po raz czwarty w karierze Hubert Hurkacz grał z Sebastianem Kordą. Nasz reprezentant przegrał tylko w styczniu, w pięciosetowym boju w Melbourne. Niedawno pewnie wygrał w Szanghaju.

Wtorkowy mecz również zaczął bardzo udanie. Szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Grał pewnie, skutecznie, rywal nie sprawiał mu żadnego zagrożenia, gdy wrocławianin serwował. Dzięki temu Hurkacz bez problemu wygrał tę partię 6:3.

Zanosiło się na podobne rozstrzygnięcie w drugim secie. Tym razem Polak przełamał później, bo dopiero w siódmym gemie, ale dzięki temu wkrótce serwował na 6:4. Niestety tym razem dał się przełamać. Korda po raz pierwszy w tym meczu miał break-pointa i wykorzystał go, wyrównując na 5:5. Podrażniony Hurkacz mógł natychmiast odzyskać przewagę, ale Amerykanin obronił trzy okazje do przełamania. Doszło do tiebreaka o dość osobliwym przebiegu. Korda prowadził już 5:0, kiedy to nagle Polak wygrał sześć punktów z rzędu, dzięki czemu miał piłkę meczową. Niestety Polak nie wykorzystał jej i po chwili przegrał 6:8.

Można się było obawiać, czy tak frustrująca końcówka nie podetnie mu skrzydeł, ale na szczęście nic takiego się nie stało. Walczący o ATP Finals zawodnik uspokoił swoją grę i w trzecim secie grał tak konsekwentnie, jak na początku meczu. Wyczekał swoją okazję, przełamał na 5:3 i tym razem w kolejnym gemie bez problemu zakończył to spotkanie.


Wyniki

Pierwsza runda:

Hubert Hurkacz (Polska, 11) – Sebastian Korda (USA) 6:3, 6:7(6), 6:3