Paryż. Hurkacz przetrwał napór Paula

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy Rolex Paris Masters. Polak pokonał w dwóch setach kwalifikanta ze Stanów Zjednoczonych, Tommy’ego Paula.

Stawka zbliżających się Nitto ATP Finals daje o sobie znać. W środę z imprezą i nadziejami na występ w Turynie pożegnali się Felix Auger-Aliassime i Pablo Carreno Busta. Nie dało się nie zauważyć nerwów również podczas starcia Huberta Hurkacza z Tommym Paulem. Na początku meczu Polak wyszedł na komfortowe prowadzenie 5:0. Gdy wszystko wskazywało na to, że nasz tenisista zmierza po łatwe zwycięstwo w tej partii, pięć gemów z rzędu zostało zapisanych na konto Paula. Hurkacz poradził sobie jednak z presją i ostatnie dwa gemy rozstrzygnął na swoją korzyść.

Na początku drugiej odsłony obaj tenisiści wygrywali własne gemy serwisowe. Do pierwszego przełamania doszło w siódmym gemie, na korzyść kwalifikanta ze Stanów Zjednoczonych. Chwilę później na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:3 dla Paula. Trzy następne gemy powędrowały jednak na konto Polaka. Przy stanie 6:5 Hubert Hurkacz bliski był domknięcia spotkania, ale Tommy Paul zdołał wyjść z sytuacji zagrożenia i doprowadzić do tiebreaka. W nim ponownie presję lepiej wytrzymał nasz reprezentant. Po godzinie i czterdziestu siedmiu minutach gry mecz zakończył się wygraną Huberta Hurkacza.

W trzeciej rundzie tenisista z Wrocławia zmierzy się ze szczęśliwym przegranym z eliminacji, Dominikiem Koepferem. Niemiec pokonał w pierwszej rundzie Andy’ego Murraya, a we wtorek wyeliminował Felixa Auger-Aliassime’a.