Paryż. Hurkacz w ćwierćfinale!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował do najlepszej ósemki Rolex Paris Masters. Polak odrobił straty po przegraniu pierwszej partii i pokonał Dominika Koepfera 4:6, 7:5, 6:2.

Dominik Koepfer znalazł się w głównej drabince paryskiej imprezy jako szczęśliwy przegrany z eliminacji. Niemiec imponował w meczach z Andym Murrayem i Felixem Auger-Aliassime’em. W czwartek także pokazał się z bardzo dobrej strony w spotkaniu z Hubertem Hurkaczem. Dodatkowo nad naszym reprezentantem ciążyła presja związana z wyrównanym wyścigiem do Nitto ATP Finals. W kluczowych momentach dzisiejszego pojedynku Polak wykazał się jednak odpornością psychiczną i rozstrzygnął to starcie na swoją korzyść.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego przełamania na korzyść Niemca. Jego dyspozycja serwisowa nie pozwoliła Hurkaczowi odrobić strat i Koepfer wyszedł na prowadzenie 6:4. Druga partia ułożyła się zupełnie inaczej. Przez pierwsze cztery gemy żaden z tenisistów nie był w stanie utrzymać podania. Seria ta została przerwana gemem serwisowym naszego tenisisty, wygranym od stanu 0:30. Od tego momentu obaj pilnowali własnego podania, choć coraz więcej szans wypracowywał sobie Polak. Przy stanie 5:4 pojawiły się trzy piłki setowe na returnie dla Huberta Hurkacza. Niemiec wygrał jednak pięć punktów z rzędu i ponownie wyrównał stan w tej odsłonie. Kolejne okazje na doprowadzenie meczu do decydującego seta pojawiły się przy stanie 6:5, tenisista z Wrocławia wykorzystał jedną z nich i wygrał drugą partię.

Ostatni set układał się już po myśli polskiego zawodnika, zwłaszcza od stanu 2:2. Od tego momentu do końca meczu Hubert Hurkacz nie przegrał już ani jednego gema. Po ponad dwóch godzinach gry kibice 24-latka mogli odetchnąć z ulgą i cieszyć się z awansu Polaka do ćwierćfinału paryskiego turnieju. Tam zmierzy się on z Jamesem Duckworthem. Australijczyk pokonał w czwartek swojego rodaka, Alexeia Popyrina. Miejsce w najlepszej ósemce w stolicy Francji ma już również zapewnione lider rankingu, Novak Dźoković. Jego rywal, Gael Monfils, zmuszony był oddać mecz walkowerem.