Recman

Paryż: Janowicz przeszedł eliminacje

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz zadebiutuje w turnieju z cyklu ATP World Tour Masters 1000. W decydującej fazie eliminacji turnieju w Paryżu łodzianin pokonał Florenta Serrę 6:2, 6:4.

21-letni Janowicz odnotował kolejny przełomowy wynik w swojej karierze. Polak w słynnej paryskiej hali Bercy pewnie wygrał dwa mecze eliminacyjne i wystąpi w niezwykle mocno obsadzonym turnieju BNP Paribas Masters.

W decydującej fazie eliminacji Polak pokonał znacznie bardziej doświadczonego reprezentanta gospodarzy – 31-letniego Serrę. W pierwszym secie łodzianin wykorzystał dwie z czterech okazji na przełamanie i w niespełna pół godziny wygrał 6:2.

W drugiej partii Janowicz jeszcze pewnie utrzymywał swoje podanie, przegrywając w gemach serwisowych zaledwie dwa punkty. W dziewiątym gemie Polak zdołał wywalczyć jedyne przełamanie w secie i wygrał cały mecz w godzinę oraz trzy minuty.

W pierwszej rundzie Jerzy Janowicz może trafić na kogoś z szóstki: Paul-Henri Mathieu, Florian Mayer, Philipp Kohlschreiber, Jurgen Melzer, Jeremy Chardy oraz Ołeksandr Dołgopołow.

Pierwsza runda turnieju z cyklu ATP World Tour Masters gwarantuje 10 punktów rankingowych, a już druga 45.