Paryż: Kvitova dołączyła do Szarapowej

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: własne/rolandgarros.com, foto: AFP

Petra Kvitova uzupełniła stawkę półfinalistek Rolanda Garrosa. Czeksza po niezwykle zaciętym pojedynku rozprawiła się z Jarosławą Szwedową, zwyciężając 3:6, 6:2, 6:4.

Kazaszka rewelacyjnie rozpoczęła ćwierćfinałowy pojedynek. Szwedowa od początku grała agresywniej od rywalki, dzięki czemu po niespełna kwadransie gry prowadziła już 3:0. Potem do głosu doszła Czeszka, która wygrała 2 następne gemy. Wydawało się, że doprowadzi do remisu, ale w 6. gemie Szwedowa ponownie przełamała podanie Kvitovej. Od tego momentu urodzona w Moskwie zawodniczka zaczęła regularnie wygrywać swoje gemy serwisowe, dzięki czemu zwyciężyła w pierwszej partii 6:3.

Świetnie dysponowana tego dnia Kazaszka szybko przejęła inicjatywę w następnym secie. Już w pierwszym gemie przełamała rozstawioną z „czwórką” Czeszkę. Chwilę później – po efektownym returnie bekhendowym Kvitovej – był już jednak remis. Od tego momentu leworęczna Czeszka zaczęła dominować na korcie. Łatwo wygrała 3 kolejne gemy i wyszła na prowadzenie 4:1. Do końca partii Szwedowa nie była w stanie jej zagrozić.

W decydującym secie przez długi czas wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w połowie partii Szwedowa wygrała 2 kolejne gemy – najpierw przełamała Czeszkę, a chwilę później podwyższyła prowadzenie. Nierozstawiona Kazaszka nie zdołała jednak utrzymać przewagi. Kluczowy dla losów pojedynku okazał się 10. gem. Kvitova wykazała się w nim lepszą odpornością psychiczną i po godzinie i 53 minutach zakończyła pojedynek, wykorzystując drugą piłkę meczową.

W półfinale Kvitova zmierzy się z Marią Szarapową, która kilkadziesiąt minut wcześniej uporała się z Kaią Kanepi.