Paryż. Nie będzie polskiego pojedynku

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

W środę w drugiej rundzie turnieju Trophee Lagardere rangi WTA 125 ze zmiennym szczęściem walczyły dwie reprezentantki Polski. Do ćwierćfinału awansowała Magdalena Fręch, a odpadła Magda Linette.

Jako pierwsza na korcie pojawiła się łodzianka, której rywalką była Diane Parry. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego pokonała Francuzkę w dwóch setach w zeszłym tygodniu w Saint-Malo. Trzecia rakieta Polski bardzo dobrze rozpoczęła również środowe spotkania i w pierwszym secie oddała przeciwniczce tylko jednego gema. W drugiej partii sytuacja na korcie zupełnie się odwróciła. To faworytka gospodarzy szybko wyszła na prowadzenie 5:1 z podwójnym przełamaniem. Fręch zdołała odrobić stratę jednego „breaka”, ale na więcej rywalka już jej nie pozwoliła.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyła decydująca odsłona spotkania. W dwóch pierwszych gemach doszło do przełamań, ale później obie tenisistki pilnowały już własnych serwisów i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęła Parry, która przy zmianie stron prowadziła 4:2. Francuzka wypracowała sobie pierwszą piłkę setową, ale mistrzyni Polski się wybroniła. Chwilę później Fręch sama wypracowała sobie drugą okazję, pierwszą miała w dwunastym gemie, na zakończenie spotkania. Ta okazała się szczęśliwa i po 2 godzinach i 24 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W ćwierćfinale Magdalena Fręch zagra z Aną Bogdan. Rumunka w dwóch setach pokonała Magdę Linette. Pierwsza partia tego pojedynku była bardzo wyrównana. W piątym gemie poznanianka jako pierwsza przełamała rywalkę, ale rodaczka Simony Halep błyskawicznie odrobiła stratę. Później gra toczyła się już zgodnie z reguła z własnego serwisu i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęła Bogdan, która odskoczyła na 5:0. Druga rakieta Polski zdołał zbliżyć się na 4:5, ale dwa kolejne punkty padły łupem reprezentantki Rumunii i to ona objęła prowadzenie w meczu.

Niepowodzenie w pierwszej partii ewidentnie podcięło skrzydła Polce, która w drugiej odsłonie spotkania nie była w stanie wygrać już ani jednego gema.


Wyniki

Druga runda singla

Ana Bogdan (Rumunia) – Magda Linette (Polska, 1) 7:6(4) 6:0

Magdalena Fręch (Polska, 8) – Diane Parry (Francja) 6:1 3:6 7:6(6)