Paryż. Pewny awans Fręch, Linette z problemami

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: materiały prasowe PZT

W poniedziałek udanie zmagania w turnieju Trophee Lagardere rangi WTA 125 rozpoczęły Magda Linette i Magdalena Fręch. Obie w pierwszej rundzie okazały się lepsze od reprezentantek gospodarzy.

Zdecydowanie więcej problemów z awansem do drugiej rundy miała poznanianka, która dopiero po 2 godzinach i 40 minutach walki złamała opór sklasyfikowanej na 344. miejscu w światowym rankingu Seleny Janicijevic. Druga rakieta Polski dobrze rozpoczęła spotkanie i dzięki przełamaniu w szóstym gemie wyszła na prowadzenie 5:2. W dziewiątym gemie Francuzka odrobiła stratę „breaka” i zbliżyła się na 4:5, ale po zmianie stron ponownie nie była w stanie utrzymać podania i Linette zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Na początku drugiej partii turniejowej „dwójce” uciekła koncentracja i straciła podanie w trzecim gemie. Zawodniczka „Trójkolorowych” na odrobienie straty już jej nie pozwoliła, a w dziewiątym gemie dołożyła jeszcze jednego „breaka” i niespodziewanie wyrównała stan rywalizacji.

W decydującej odsłonie pojedynku gra obfitowała w wiele długich wymian. Serwis z kolei nie odgrywał zbyt dużej roli. Do stanu 4:4 żadna z tenisistek nie była w stanie utrzymać własnego podania. W końcówce problemy z podaniem udało się opanować Linette i dzięki temu to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Zdecydowanie mnie problemów z awansem do drugiej rundy miała Magdalena Fręch, która w dwóch setach pokonała Kristinę Mladenovic. W pierwszej partii łodzianka była zdecydowanie lepszą tenisistką i oddała utytułowanej rywalce tylko jednego gema.

Na początku drugiej partii gra zrobiła się zdecydowanie bardziej wyrównana. Francuzka jako pierwsza zdobyła przełamanie na 4:2. To było jednak wszystko, na co nasza tenisistka pozwoliła byłej 10. rakiecie świata w tym meczu. Fręch wygrała cztery kolejne gemy i po godzinie i 16 minutach gry zakończyła spotkanie.

Magda Linette w drugiej rundzie zmierzy się z Aną Bogdan, a podopieczna Andrzej Kobierskiego czeka na lepszą z pary Maddison Inglis i Diane Parry. Jeśli Polki wygrają te spotkania to w ćwierćfinale zagrają przeciwko sobie.