Paryż. Rewanż Dżokovicia i francuskie pożegnania

Corentin Moutet i Gilles Simon to dwaj ostatni tenisiści gospodarzy, którzy pozostowali w grze o końcowy triumf w meczach trzeciej rundy. Do ćwierćfinałów jednak już nie zdołali awansować. Dla tego drugiego mecz przeciwko Felixowi Auger-Aliassimowi był ostatnim spotkaniem w karierze. Krok bliżej powtórzenia swego najlepszego wyniku z Paryża jest z kolei Novak Dżoković.

W 2018 roku w finale imprezy w paryskiej Accor Arenie o tytuł mistrzowski zmierzyli się Karen Chaczanow i Novak Dżoković. Górą był rosyjski tenisista. Jak dotąd było to jedynego jego zwycięstwo nad byłym liderem rankingu ATP. W czwartek obaj panowie ponownie się spotkali i po raz ósmy zwyciężył Serb. Tenisista z Belgradu niemal przez cały mecz kontrolował sytuację na korcie. Jedynie w połowie pierwszej odsłony miał chwilowy przestój i pozwolił rywalowi odrobić stratę i z 3:0 zrobiło się 3:3. Od tego momentu jednak Dżoković oddał rywalowi jedynie gema i zapewnił sobie miejsce w 1/4 finału.

Ostatni w karierze mecz rozegrał w czwartek Gilles Simon. Francuz, który w drugiej rundzie rozwiał nadzieje Taylora Fritza na udział w ATP Finals, w meczu trzeciej rundy przeciwko Felixowi Auger-Aliassimowi nie miał wiele do powiedzenia. Mimo to po meczu nie był smutny. Bardzo podziękował rywalowi, a także publiczności. Los Simona podzielił w czwartek również Corentin Moutet. Reprezentant gospodarzy w dwóch setach przegrał ze Stefanosem Tsitsipasem.