Paryż: rewelacyjny Ferrer wciąż wygrywa

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

David Ferrer pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę 6:2, 7:5 i pewnie awansował do półfinału turnieju w Paryżu. Hiszpan wygrał już ósmy mecz z rzędu.

Zwycięska passa Hiszpana rozpoczęła się w poprzednim tygodniu, kiedy to w świetnym stylu, pokonując po drodze m.in. Nicolasa Almagro, sięgnął po triumf w Walencji. W stolicy Francji najpierw pewnie zwyciężył z Marcelem Granolersem, a następnie po walce uporał się ze Stanislasem Wawrinką. Dzisiaj w niecałe półtorej godziny rozprawił się z Tsongą.

Pojedynek zawodników, którzy już za kilka dni pojawią się w wieńczącym sezon turnieju Masters w Londynie, był zaskakująco jednostronny. Mierzący 175 centymetrów wzrostu Ferrer przez całe starcie świetnie serwował (nie dał Francuzowi ani jednej okazji na przełamanie podania) i bardzo dobrze prowadził grę z głębi pola. Tsonga zaś zagrał znacznie poniżej swoich możliwości. W efekcie po godzinie i 22 minutach Ferrer zwyciężył 6:2, 7:5 i awansował do półfinału turnieju.

Rywalem rozstawionego z numerem czwartym Hiszpana (najwyżej notowanego zawodnika, jaki pozostał w imprezie) będzie Michael Llodra. Francuz, który w Paryżu występuje dzięki dzikiej karcie, w dwóch setach uporał się z Samem Querreyem (największą, nie licząc Jerzego Janowicza, sensacją turnieju – Amerykanin w 2. rundzie wyeliminował Novaka Djokovicia). Świetnie serwujący i bardzo agresywnie grający Llodra ani razu nie stracił swojego podania. Pierwszą partię wygrał w tiebreaku, a w drugim secie do wygranej wystarczyła mu przewaga jednego przełamania. Po godzinie i 20 minutach gry zwyciężył 7:6(4), 6:3.

Ze znakomitej strony pokazał się także Gilles Simon. Francuz w świetnym stylu uporał się z Tomasem Berdychem, zwyciężając 6:4, 6:4. Wracający do wysokiej dyspozycji Simon pewnie wygrał pierwszą partię, ale w drugiej musiał się poważnie namęczyć, by pokonać Czecha. Berdych prowadził bowiem już 4:1. Druga część partii zdecydowanie należała jednak do Francuza. Simon wygrał 5 kolejnych gemów, dzięki czemu po niespełna dwóch godzinach walki awansował do półfinału.

W meczu, którego stawką będzie finał imprezy BNP Paribas Masters w Paryżu, Francuz zmierzy się z Janowiczem, który w kapitalnym stylu rozprawił się z Janko Tipsareviciem. Początek spotkania z udziałem Polaka wyznaczono na godz. 14:30.