Paryż. Sensacyjna porażka Zielińskiego na zakończenie sezonu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Przełomowy sezon Jana Zielińskiego zakończył się już na pierwszej rundzie turnieju w Paryżu. Polak i Monakijczyk Hugo Nys sensacyjnie ulegli reprezentantom gospodarzy Sadio Doumbii i Fabienowi Reboulowi. Jednak jakiż to był thriller!

Hugo Nys i Jan Zieliński zapewne liczyli, że doskonały w ich wykonaniu sezon mogą zakończyć z przytupem podczas Mastersa w Paryżu. W spotkaniu pierwszej rundy byli faworytami. Ich rywalami byli bowiem Francuzi Sadio Doumbia i Fabien Reboul. Nieco starsi od Monakijczyka i Polaka zawodnicy spisywali się ostatnio bardzo dobrze w Challengerach i otrzymali „dziką kartę”.

Z początku wszystko układało się zgodnie z planem. Francuzi grali nieźle, ale to Nys i Zieliński kontrolowali wydarzenia na korcie. Wkrótce prowadzili już 5:2 i wielu kibiców myślało, że kwestia pierwszego seta jest już rozstrzygnięta. Niestety temu złudzeniu ulegli też chyba sami zawodnicy. Spuścili nieco z tonu, co natychmiast wykorzystali rywale. Doumbia i Reboul obronili nawet dwie piłki setowe na 4:6 i zdołali wygrać pięć gemów z rzędu, a tym samym całego seta.

Monakijczyk i Polak zdołali otrząsnąć się z letargu i w drugiej partii wrócili do solidnej gry. Poziomu nie obniżali już jednak rywale i był to set bardzo wyrównany od początku do końca. Ów koniec nastąpił dopiero w tiebreaku. Znakomicie rozpoczęli go Francuzi, którzy prowadzili już 4:1, ale wtedy Nys i Zieliński zrewanżowali się doskonale za to, co stało się kilkadziesiąt minut wcześniej. Wygrali sześć piłek z rzędu i wyrównali stan spotkania.

Super tiebreak to był istny thriller. Tenisiści chyba wzięli sobie do serca to, że grali w halloween. Zacięta walka toczyła się przez ponad 20 minut! Niestety ostatecznie 15:13 wygrali Francuzi. Doumbia i Reboul obronili dwie piłki meczowe i sprawili, że sensacja stała się faktem. W nagrodę zagrają z najlepszą parą sezonu – rozstawionymi z „1” Amerykaninem Rajeevem Ramem i Brytyjczykiem Joe Salisbury’m.

Sadio Doumbia, Fabien Reboul (Francja, WC) – Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) 7:5, 6:7(4), [15:13]