Paryż: udany początek Rosolskiej i Peschke

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Alicja Rosolska i Kveta Peschke przegrały pierwszego seta z Tamirą Paszek i Klarą Zakopalovą w inauguracyjnym meczu turnieju WTA w Paryżu. Odwróciły jednak losy spotkania i wygrały 3:6, 6:0, 10-8.

Rosolska i Peschke są w Paryżu rozstawione z numerem czwartym. Na początku meczu z Paszek i Zakopalovą często trafiały pierwszym podaniem, ale wygrywały po nim mało punktów. Kosztowało je to dwie serwisowe porażki. Na tę stratę odpowiedziały tylko jednym przełamaniem i przegrały 3:6.

Potem sytuacja całkowicie się odmieniła. Paszek i Zakopalova grały znacznie słabiej, a polsko-czeska para trochę się poprawiła. W efekcie drugiego seta faworytki wygrały bez straty gema.

Decydujący tie break meczowy był bardzo emocjonujący. Austriaczka i Czeszka objęły wyraźne prowadzenie, ale Rosolska z Peschke zdołały odrobić kilkupunktową stratę i doprowadziły do zaciętej końcówki. Od stanu 8:8 wygrały dwie kolejne piłki i cały mecz. W ćwierćfinale zmierzą się z Anastazją Pawliuczenkową i Lucie Safarovą.

Pierwsza runda debla:
K. Peschke, A. Rosolska (Czechy, Polska, 4) – T. Paszek, K. Zakopalova (Austria, Czechy) 3:6, 6:0, 10-8