Paryż: zapowiedź drugiego dnia

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Przed nami drugi dzień zmagań na kortach Rolanda Garrosa, który niewątpliwie pełen będzie wielkich emocji związanych z występami Łukasza Kubota i Agnieszki Radwańskiej.

Mecz dnia ATP: Andreas Seppi (Włochy, 22.) – Nikołaj Dawydienko (Rosja)

Seppi wystąpi w Paryżu po niedawnym triumfie w Belgradzie i dobrym występie w Rzymie. W stolicy swojego rodzimego kraju, Andreas pokonał w drodze do ćwierćfinału Johna Isnera oraz Stanislasa Wawrinkę. Za Dawydienką przemawia jednak spore doświadczenie. Rosyjski tenisista dwukrotnie występował w półfinale French Open, zaś Seppi na kortach Rolanda Garrosa grał zaledwie w drugiej rundzie. Dawydienko rozpalił nadzieje swoich kibiców udanym występem w Nicei, gdzie zakończył swoją przygodę dopiero w półfinale. Atutem pochodzącego ze wschodu tenisisty będzie niewątpliwie agresywna gra. Dużą niewiadomą może okazać się jednak wytrzymałość doświadczonego tenisisty.

Mecz dnia WTA: Li Na (Chiny, 7.) – Sorana Cirstea (Rumunia)

43. rakieta światowego rankingu, Sorana Cirstea to ćwierćfinalistka French Open z 2009 roku. Rumunka może być sporym wyzwaniem dla obrończyni mistrzowskiego tytułu. Atutem niżej notowanej zawodniczki będzie agresywny styl gry i jeżeli uda jej się przejąć inicjatywę, to o niespodziankę wcale nie musi być tak trudno. Na jest jednak faworytką, co potwierdzają osiągane rezultaty. Chinka niedawno wystąpiła w finale turnieju w Rzymie.

Polski mecz: Agnieszka Radwańska (Polska, 3.) – Bojana Jovanovski (Serbia)

Polka będzie we wtorkowym meczu zdecydowaną faworytką. Radwańska ma za sobą udany występ w Brukseli, w którym pokonała między innymi Kaię Kanepi. Estonka w 2. rundzie belgijskiej imprezy rozprawiła się właśnie z młodą Serbką zwyciężając 6:2, 6:2, dlatego ciężko oczekiwać innego rozstrzygnięcia jak pewny awans naszej najlepszej tenisistki. Atutem Jovanovski może być fakt, iż w rywalizacji z Isią nie będzie miała nic do stracenia, co jeszcze bardziej utwierdzać będzie ją w agresywnej grze, której jest zwolenniczką.