Patrick Mouratoglou: Maria Szarapowa powinna zacząć od zera

/ Oskar Sozański , źródło: własne, foto: AFP

Trener Sereny Williams, Patrick Mouratoglou uważa, że tenisiści, którzy wracają na korty po zawieszeniu za doping, nie powinni otrzymywać dzikich kart. Zdaniem Francuza dotyczy to również Marii Szarapowej.

Patrick Mouratoglou wypowiedział się ostro na temat tenisistów wracających na zawodowe korty po zawieszeniu za doping. Według niego nie powinni oni dostawać dzikich kart. Francuz odniósł się w ten sposób do Marii Szarapowej, która w tym roku wróciła do tenisa po 15-miesięcznej dyskwalifikacji spowodowanej stosowaniem niedozwolonych środków.

Mouratoglou uważa, że powrót Rosjanki jest bardzo ważny dla zawodowego tenisa. Jednak jego zdaniem nie powinna ona otrzymywać dzikich kart.

– Cieszę się, że Maria Szarapowa wróciła na korty. Ale nie podoba mi się sposób, w jaki jest przyjmowana. Ona jest traktowana, jak zawodniczka, która wróciła po kontuzji lub po narodzinach dziecka. Jednak jej sytuacja jest zupełnie inna. Czy zasługuje na dzikie karty? Myślę, że nie. Nie mam nic przeciwko niej. Po prostu nie możemy pomagać tenisistce, która wróciła po zawieszeniu za doping. Szarapowa powinna zacząć wszystko od zera – powiedział trener Sereny Williams.

– Sądzę, iż powinien być paragraf, który uniemożliwi organizatorom turniejów przyznawania dzikich kart zawodnikom wracającym po zawieszeniu za doping – zakończył Mouratoglou.