Patrick Mouratoglou wesprze Holgera Rune

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

Jako że Simona Halep dochodzi do siebie po operacji nosa, Patrick Mouratoglou ma czas pomoc innym. Sama Rumunka go do tego zachęciła. Francuski szkoleniowiec w najbliższym czasie wesprze zatem Duńczyka Holgera Rune.

Dobiegający końca sezon był przełomowy dla Holgera Rune. Dziewiętnastolatek dotarł między innymi do ćwierćfinału Roland Garros. Brakuje mu jednak jeszcze stabilizacji w grze. Ponadto słynie z trudnego charakteru i bywa wybuchowy na korcie. Doświadczenie Patricka Mouratoglou może mu pomoc lepiej panować zarówno nad swoją grą, jak i nad emocjami.

Były trener Sereny Williams zna Duńczyka od dawna. Rune już jako 13-latek pojawił się w akademii Francuza. Szkoleniowiec ogłosił, że wesprze młodego zawodnika w czterech turniejach i przygotuje go do nowego sezonu.

Rune podkreśla, że nie wahał się z decyzją. Gdy tylko pojawiła się okazja pracy z Francuzem, postanowił z niej skorzystać. Sam wiąże z tą współpracą duże nadzieję. Pierwszym turniejem jaki rozegra Rune pod okiem Mouratoglou będą zbliżające się zawody w Sztokholmie.