Patrick Mouratoglou zabrał głos w sprawie Simony Halep

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Patrick Mouratoglou postanowił zabrać głos w sprawie, którą od kilku dni żyje cały tenisowy świat. Znany francuski trener, którego obecnie podopieczna jest Simona Halep, postanowił zabrać głos w sprawie pozytywnego wyniku testu dopingowego, jaki uzyskała Rumunka.

Półtora miesiąca po zakończeniu ostatniej w tym sezonie lewy Wielkiego Szlema pojawiła się niespodziewana informacja. Test antydopingowy, jakiemu została poddana była liderka rankingu WTA dał wynik pozytywny. Tenisistka z Konstancy nie przyznaje się do zażywania żadnych niedozwolonych środków i zapowiedziała walkę o oczyszczenie swego dobrego imienia. Po kilku dniach milczenia, głos w sprawie zabrał trener dwukrotnej mistrzyni wielkoszlemowej.

– Od momentu ogłoszenia pozytywnego wyniku testu antydopingowego u Simony, postanowiłem nie zabierać głosu. Swa całą energię skierowałem natomiast na pomoc jej oraz wsparcie – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez utytułowanego trenera.

Mouratoglou i Halep współpracę rozpoczęli wiosną tego roku. Jednak oboje są w tourze od wielu lat i znają się bardzo dobrze. – Znając Simonę od wielu lat wiem, że jest ona przykładem uczciwości. Jest ona przeciwko jakimkolwiek formom dopingu i wiem, że nigdy nawet przez głowę jej nie przeszło, aby stosować takie środki. Ufam jej w stu procentach – stanął po stronie Rumunki jej obecny trener.

Jest to drugi szkoleniowiec, który nie wierzy w winę tenisistki z Konstancy. Wcześniej o niewinności swej byłej podopiecznej zapewniał Daren Cahill. Z Australijczykiem Halep święciła triumfy wielkoszlemowe. – Nie ma szans, aby Simona zażyła jakieś niedozwolone środki świadomie. Szanse na to są zerowe – mówił przed kilkoma dniami trener, który z Rumunką sięgnął po tytuły mistrzowskie na Roland Garros i Wimbledonie.