Pattaya: Kirilenko w drugiej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Wszystkie rozstawione tenisistki, które zdołały zakończyć swoje mecze, awansowały do drugiej rundy turniej WTA w Pattayi. W tym gronie znalazła się ubiegłoroczna finalistka, Maria Kirilenko, która pokonała 6:3, 7:5 Akgul Amanmuradową.

Początek mecz nie był łatwy dla Rosjanki. Ale od stanu 2:3 Kirilenko przejęła inicjatywę i zdobyła osiem kolejnych gemów. Pomimo 10 asów Amanmuradowej, Rosjanka uzyskała przełamanie czterokrotnie i ostatecznie wygrała po 1 godzinie i 55 minutach gry.

Pierwszy mecz jest zawsze trudny, zwłaszcza przy takiej wilgotności – przyznała Kirilenko. – Jestem zadowolona ze swojej gry. Lubię ten turniej i to miejsce. Myślę, że to jedna z lepszych małych imprez.

W drugiej rundzie rozstawiona z numerem 2 Kirilenko spotka się z Luksiką Kumkhum, która nieoczekiwanie wyeliminowała Casey Dellacqua. Finalistka Australian Open w grze podwójnej urwała Tajce zaledwie cztery gemy.

Swoje pierwsze mecze w PTT Pattaya Open wygrały również Sorana Cirstea, Sabine Lisicki i Heather Watson. Żadna z nich nie straciła więcej niż pięciu gemów. Najłatwiejsze zadanie miała młoda Brytyjka, która wygrała po kreczu Timei Babos w drugim secie. Lisicki z kolei wygrała 6:2, 6:3 ze swoją rodaczką Tatjaną Malek, a Cirstea pokonała 6:1, 6:3 Bethanie Mattek-Sands.

Nie udało się dokończyć spotkania Any Ivanović z Ayumi Moritą. Serbka była już w sporych opałach, gdyż przegrała pierwszą partię 3:6, a w drugiej miała stratę breaka. Wyszła jednak na prostą, wygrała drugą partię 7:5, a w trzeciej przerwano mecz przy stanie 2:1 dla Japonki. Z powodu opadów deszczu na kort w ogóle nie wyszła Daniela Hantuchova. Mistrzyni dwóch ostatnich edycji turnieju spotka się w pierwszej rundzie z Olgą Puczkową.

Ana Ivanović (Serbia, 1) – Ayumi Morita (Japonia) 3:6, 7:5, 1:2 i przerwanie spotkania (deszcz)
Maria Kirilenko (Rosja, 2) – Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan, Q) 6:3, 7:5
Sorana Cirstea (Rumunia, 4) – Bethanie Mattek-Sands (USA, Q) 6:1, 6:3
Sabine Lisicki (Niemcy, 5) – Tatjana Malek (Niemcy) 6:2, 6:3
Jelena Wiesnina (Rosja, 7) – Eleni Daniilidou (Grecja) 6:2, 1:0 i przerwanie spotkania (deszcz)
Heather Watson (Wielka Brytania) – Timea Babos (Węgry) 6:1, 3:0 i krecz
Anastazja Sewastowa (Łotwa, Q) – Misaki Doi (Japonia) 6:4, 6:2
Anastasia Rodionova (Australia, Q) – Vania King (USA) 6:4, 6:4
Nina Bratczikowa (Rosja) – Shahar Peer (Izrael) 6:3, 6:3
Kimiko Date-Krumm (Japonia) – Chanelle Scheepers (RPA) 7:5, 6:1
Luksika Kumkhum (Tajlandia) – Casey Dellacqua (Australia) 6:2, 6:2