Pau. Mocne otwarcie Janowicza

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy francuskiego challengera z pulą nagród 92 tysiące euro. W poniedziałek Polak zaserwował 23 asy i w dwóch setach pokonał Zdenka Kolara.

O losach pierwszej odsłony meczu zadecydowało pojedyncze przełamanie, które łodzianin zapisał na swoim koncie w dziewiątym gemie.

W drugiej partii serwis również odgrywał kluczową rolę. Obaj tenisiści długo pilnowali własnych podań. Przy wyniku 4:4 Janowicz jako pierwszy wypracował sobie dwa „breakpointy”, ale reprezentant naszych południowych sąsiadów zdołał się wybronić. Po zmianie stron reprezentant Polski dopiął jednak swego. Przełamał rywala, a chwilę później wykorzystał atut własnego serwisu i po 75 minutach gry rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść.

Kolejnym przeciwnikiem Jerzego Janowicza będzie rozstawiony z numerem 10 Maxime Janvier.