Pawlikowska zadebiutuje w rankingu WTA

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: TVP Sport, foto: Artur Rolak

W kolejnym zestawieniu rankingu WTA pojawi się kolejna reprezentantka Polski. Utalentowana Zuzanna Pawlikowska zdobyła właśnie swoje pierwsze punkty. Zawdzięcza to wygranej w pierwszej rundzie turnieju w Szarm el-Szejk.

W tym tygodniu stawiająca pierwsze kroki w seniorskich rozgrywkach Zuzanna Pawlikowska rywalizuje w Egipcie. Na Półwyspie Synaj przebrnęła pierwszą rundę. Pokonała 6:0, 6:2 Słowaczkę Martinę Smolenovą. Tym samym nasza reprezentantka zapewniła sobie 3 punkty do rankingu WTA. Miejmy nadzieję, że szybko przyjdą kolejne zdobycze. Do ćwierćfinału turnieju w Szarm el-Szejk Pawlikowskiej nie udało się niestety zakwalifikować. Katarina Kuzmova pomściła swoją rodaczkę pokonując Polkę 6:3, 5:7, 6:3.

W grze w tym turnieju pozostaje jednak Martyna Kubka. Jest ona w tych zawodach rozstawiona z „1” i jak na razie pokonała dwie Rosjanki. W pierwszej rundzie wygrała 6:3, 6:2 z Radą Zołotariową. W drugiej poradziła sobie Aleksandrą Pospiełową, triumfując 6:2, 7:5. W walce o półfinał czeka ją starcie z reprezentującą gospodarzy Yasmin Ezzat.