Pech nie opuszcza Andreescu

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.espn.com, foto: AFP

Bianca Andreescu otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. W konsekwencji tenisistka nie wystąpi w rozpoczynającym się 29 kwietnia Madrid Open.

Kanadyjka poinformowała fanów o zakażeniu koronawirusem za pośrednictwem konta na Twitterze. – Po dwóch negatywnych testach przed wylotem do Madrytu, zostałam poinformowana o pozytywnym wyniku uzyskanym tuż po przybyciu. Dlatego też nie zagram w tym tygodniu w Madrycie – napisała 20-latka. – Czuję się dobrze, odpoczywam i stosuję się do wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Nie mogę się doczekać powrotu na kort – dodała.

Andreescu wróciła do rozgrywek w lutym tego roku po piętnastu miesiącach przerwy spowodowanej urazem kolana. Z Australian Open pożegnała się w drugiej rundzie. Tydzień później osiągnęła półfinał Phillip Island Trophy, a następnie wycofała się z zawodów w Adelajdzie. Zmuszona była także skreczować w finale Miami Open.

Wydaje się, że pech nie opuszcza mistrzyni US Open 2019. Miejmy nadzieję, że tenisistka wkrótce wyzdrowieje i będzie mogła powrócić do rywalizacji.