Pechowa pokazówka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Koronawirus nie ułatwia tenisistom przygotowań do nowego sezonu. Szczególnie boleśnie przekonali się o tym uczestnicy turnieju pokazowego w Abu Zabi. W poniedziałek Rafael Nadal poinformował, że dostał pozytywny wynik testu na Covid-19, a kilka dni później takie same komunikaty przekazały Belinda Bencic i Ons Jabeur. 

Pomimo tego, że jestem w pełni zaszczepiona, otrzymałam niedawno pozytywny wynik testu na Covid-19 – napisała w mediach społecznościowych Szwajcarka. – Obecnie izoluję się i staram się stosować jak najlepsze środki zapobiegawcze. Niestety mam do czynienia z takimi objawami jak gorączka, dreszcze i ból mięśni. Choroba przytrafiła mi się w kiepskim momencie, bo w ostatniej fazie moich przygotowań do początku sezonu, ale zamierzam polecieć do Australii, jak tylko otrzymam negatywny wynik testu – zapowiedziała złota medalistka z Tokio.

Reprezentantka Szwajcarii w Abu Zabi zmierzyła się z Ons Jabeur. Tunezyjka w ostatniej chwili zastąpiła Emmę Raducanu, która kilka dni przed rozpoczęciem imprezy dostała pozytywny wynik testu na Covid-19. Niestety turniej w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich okazał się pechowy również dla 27-latki urodzonej w Ksar Hellal. Jabeur, tak samo jak Belinda Bencic, kilka dni po zakończeniu imprezy poinformowała, że zaraziła się koronawirusem. Tenisistka z Afryki zdradziła, że zmaga się z dość ostrymi objawami, ale wierzy, że szybko zwalczy chorobę i wkrótce wróci na kort. 

Po powrocie z Abu Zabi pozytywny wynik testu otrzymał również trenera Rafaela Nadala, Carlos Moya.