Pekin. Deblowa porażka Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette w ostatniej chwili wskoczyła do drabinki deblowego turnieju WTA w Pekinie. Polka i Chinka Saisai Zheng nie wykorzystały jednak okazji. Porażka "naszej" pary była minimalna.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że Magda Linette w ogóle wystąpi w deblowym turnieju WTA w Pekinie. Polka nie dostała się do drabinki, lecz w ostatniej chwili z rywalizacji wycofały się Daria Gavrilova i Laura Siegemund. Na ich miejsce wskoczyły właśnie Linette oraz Saisai Zheng.

Początek był bardzo udany dla polsko-chińskiego duetu. W pierwszej partii to Linette oraz Zheng okazały się lepsze od Nadii Kiczenok i Anastazji Rodionowej i wygrały dzięki temu 6:3. Drugą odsłonę przegrały w takim samym stosunku po dwukrotnej stracie serwisu.

O losach awansu do drugiej rundy zdecydował więc super tiebreak. Dodatkową rozgrywkę lepiej zaczęła "nasza" para – przy pierwszej zmianie stron Linette i Zheng prowadziły 4-2. Później inicjatywa należała już do Kiczekok i Rodionowej. Ostatecznie to rywalki wygrały cały mecz 3:6, 6:3, 10-8, wykorzystując trzecią piłkę meczową.


Wyniki

Pierwsza runda debla:
N. Kiczenok, A. Rodionowa (Ukraina, Australia) – M. Linette, S. Zheng (Polska, Chiny, Alt) 3:6, 6:3, 10-8